06 gru 2021

Sprzątanie strychu lub piwnicy – Co wyrzucić, a co złożyć w magazynie?

Strych i piwnica to dla wielu osób miejsce, w którym składowanie jest praktycznie wszystko. Dlatego porządki w tych miejscach nie należą do łatwych. Brut, kurz, półmrok i mała ilość miejsca. Porządki na strychu i piwnicy często nas przerastają. Jak się za nie zabrać? Co wyrzucić, a co złożyć w magazynie? Czy przyda się fachowa pomoc?

Co najczęściej przechowujemy na strychu i piwnicy?

Strych i piwnica to miejsca, które często traktowane są przez nas jak składzik. Możemy znaleźć tam praktycznie wszystko. Są i przetwory na zimę, stare sprzęty gospodarstwa domowego, sanki, rowery, farby, deski, rodzinne pamiątki i mnóstwo rzeczy, o których już dawno zapomnieliśmy. Bo w piwnicy czy na strychu bardzo często przechowuje się również rzeczy, które już dawno powinny zostać wyrzucone. To wszystko sprawia, że niepotrzebnie zagracamy strych i piwnicę. A przecież te miejsca można w szybki i sprawny sposób uporządkować i stworzyć w ten sposób funkcjonalną przestrzeń do wykorzystania.

Jak posprzątać zagracony strych lub piwnicę?

Wchodząc do takich miejsc jak piwnica czy strych musimy zawsze pamiętać, że porządki to nie tylko przetarcie półek czy umycie podłogi. Tu należy liczyć się z tym, że część rzeczy zostawimy, ale resztę będziemy musieli wyrzucić, oddać lub złożyć w magazynie.

Co wyrzucić, a co złożyć w magazynie?

Do magazynu w pierwszej kolejności powinny powędrować rzeczy, które zajmują najwięcej miejsca (wielkogabarytowe). Takie rzeczy oczywiście powinny być sprawne i musimy mieć pewność, że będziemy z nich jeszcze korzystać lub zamierzamy je w przyszłości odrestaurować np. stary kredens. Skrzynki z dokumentami lub cennymi pamiątkami również warto złożyć w magazynie. Co wyrzucić? Oczywiście wszystko co jest zepsute. Przy przeglądzie sprzętu zwróćmy uwagę czy wciąż działają. Stare ubrania, które rozchodzą się w rękach też nie powinny więcej zajmować nam miejsca. Zepsute przetwory, połamane deski, niekompletne elementy. To wszystko powinno wylądować w koszu.

Umyj i poukładaj

Gdy już pozbędziemy się zbędnych rzeczy czas na mycie półek, podłogi. Dopiero teraz wszystko można ułożyć. I tu również należy zachować rozwagę. Warto skorzystać z pudełek, pojemników i pojemniczków. To wszystko pozwoli nam zachować porządek na dłużej. Każde pudełko warto podpisać. Z przodku układamy rzeczy, z których będziemy częściej korzystać. Z tyłu te, po które sięgamy rzadziej.

Porządki w piwnicy lub na strychu nie muszą być trudne. Najważniejsze jest by odpowiednio do nich podejść.

Call Now ButtonZADZWOŃ