31 sie 2020

Uszkodzone mienie podczas przeprowadzki – Jak ubiegać się o odszkodowanie?

Działające na rynku firmy przeprowadzkowe dokładają wszelkich starań, aby transportowane mienie nie uległo zniszczeniu. Wypadki mimo wszystko czasami się zdarzają. Warto wówczas wiedzieć po czyjej stronie leży wina.

Zwykle klient samodzielnie pakuje wszystkie zgromadzone przedmioty. Niestety nie zawsze zrobi to prawidłowo i przewożone przedmioty mogą ulec stłuczeniu czy obiciu. Aby uchronić klienta przed konsekwencjami swoich działań, warto, by ekipa przeprowadzkowa, sprawdziła przed wyruszeniem w trasę, czy przedmioty w kartonach ułożone są prawidłowo i bezpiecznie.

Cały ładunek jest w samochodzie mocowany i stabilizowany, a sprzęty AGD i meble są dodatkowo zabezpieczane przed gwałtownymi wstrząsami podczas jazdy. To firma transportowa bierze odpowiedzialność za przewożone przedmioty, dlatego musi odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo, aby uniknąć konsekwencji finansowych.

Dobrym rozwiązaniem jest więc polisa ubezpieczeniowa. W sytuacji wykrycia uszkodzeń przewożonego ładunku należy zgłosić ten fakt firmie przeprowadzkowej (wraz z dokumentacją fotograficzną) oraz ubezpieczalni. Rekompensata jest wypłacana bezpośrednio klientowi po rozpatrzeniu sprawy.

Call Now ButtonZADZWOŃ